- Uważaj na zniżki
- Kupuj jaja sklasyfikowane jako C2
- Korzystaj z pralki w nocy
- Lepiej wybierać produkty o większym rozmiarze i wadze
- Kup większą pizzę
- Zamrażaj żywność
- Kupuj akumulatory zamiast zwykłych baterii
- Możesz korzystać nie tylko z kart bankowych, które mają zwrot gotówki, ale także z różnych usług
- Wybierz zwykłą sól zamiast soli morskiej
- Zamiast wydawać pieniądze na książki, odwiedź bibliotekę
- Kup orzechy łuskane
Uważaj na zniżki
W tym celu możesz zapisać się do newsletterów z różnych sklepów internetowych. Spróbuj przestudiować informacje, które znajdują się na ulotkach reklamowych w supermarketach, a także zainstaluj specjalną aplikację, która pozwoli Ci skorzystać z rabatów. Najlepiej zwrócić się do serwisu bonuscodus.com, dzięki któremu wszystkie kody promocyjne i kupony znanych firm znajdują się w jednym miejscu. Znalezienie najlepszych cen nie zajmuje dużo czasu, a oszczędności są dość zauważalne.
Kupuj jaja sklasyfikowane jako C2
Uwaga! Wielu z nas myślało, że jajka z kategorii C2 to produkt drugiej kategorii, a tak naprawdę różnią się jedynie wagą i rozmiarem, ale jakość jest ta sama.
Kategoria (B): 75 g lub więcej.
Kategoria (O): 65-74,9 g.
1. kategoria: 55-64,9 g.
2. kategoria: 45-54,9 g.
Korzystaj z pralki w nocy
W wielu regionach koszt energii elektrycznej różni się w zależności od pory dnia. Bardziej opłaca się korzystać z pralki od 23:00 do 7:00.
W Petersburgu w dzień – 4,06 rubla/kWh, w nocy – 2,34 rubla/kWh. Korzystając z pralki w ciągu dnia, możesz wydać 35,72 rubli miesięcznie, a w nocy – 20,59 rubli. Różnica w tym przypadku wyniesie 15,13 rubli za jeden miesiąc. To dobry sposób na zaoszczędzenie dodatkowych pieniędzy.
Lepiej wybierać produkty o większym rozmiarze i wadze
Na przykład, kupując mięso, pokrojony kurczak będzie droższy. Porównajmy koszt filetu z kurczaka od jednego producenta. Filet waży 450 g, pokrojony na małe kawałki kosztuje 170 rubli, a cały kawałek o tej samej wadze kosztuje 160 rubli. W takim przypadku możesz zaoszczędzić 10 rubli.
Kup większą pizzę
Jeśli porównamy pizzę o średnicy 35 cm za 550 rubli i 25 cm za 420 rubli, wówczas duża pizza będzie znacznie bardziej opłacalna.
Zamrażaj żywność
Jeśli kupujesz produkty w dużych opakowaniach, istnieje ryzyko, że się zepsują. Na przykład kupiłeś dużo mięsa i sera. Jednorazowo możesz przygotować dużą ilość makaronu, korzystając z prądu.
Kupuj akumulatory zamiast zwykłych baterii
Używając akumulatorów zamiast baterii, możesz dużo zaoszczędzić.
Możesz korzystać nie tylko z kart bankowych, które mają zwrot gotówki, ale także z różnych usług
Dokonywanie zakupów online za pomocą różnych usług cashback jest bardzo opłacalne i wygodne. W takim przypadku część pieniędzy wydanych na zakupy zostaje zwrócona, co jest bardzo wygodne i praktyczne.
Wybierz zwykłą sól zamiast soli morskiej
Te dwa produkty mają podobne wartości odżywcze, jednak w niektórych przypadkach ich cena może znacznie się różnić.
Zamiast wydawać pieniądze na książki, odwiedź bibliotekę
Jeśli jesteś miłośnikiem czytania, najlepszym rozwiązaniem byłoby odwiedzenie biblioteki, zamiast tracić czas i pieniądze na kupowanie książek.
Kup orzechy łuskane
Na rynku różnica między orzechami w łupinach i bez nich wynosi około 150 rubli. Jeśli kupisz 1 kg niełuskanych orzechów za 350 rubli, okaże się, że będzie to około 0,5 kg niełuskanych orzechów, które kosztują 550 rubli. W rezultacie okazuje się, że orzechy niełuskane będą droższe.